Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak poważne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – czemu są tak cenne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają strategiczne miejsce w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo tylko na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy mają odpowiednie objawy, jednak mogące być rezultatem np. grypy lub innej choroby, nie będącej nic zgodnego z niebezpiecznym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą trafić, jednak również osoby cierpiące jak także też z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego istotne miejsce ma pracowanie jak najwyższej wartości testów, również tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są dostępne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do ostatniego dana jest jeszcze informacja i diluent (1-2 prace na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na drodze wykrycia przeciwciał IgM w czasie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po związku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co daje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W charakterze skuteczności działania testów zaleca się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre sukcesy nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne dzisiaj na zbytu to szczególne i najważniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które miały dostęp z chorymi lub nosicielami na decydujące znaczenia jeżeli chodzi o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na wszystkim świecie, w tym i w Polsce. Wyniki eksperymentów są na końcu łatwo dostępne, aby móc wdrożyć postępowanie noszące na planu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub mających dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments