Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W wypadku wielu z nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do prace fizycznej. Nie pamiętając już nawet o stałym ruchu na zdrowym powietrzu… Co bardzo, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie wyłącznie do myślenia o kondycję fizyczną, a jeszcze do stanu swej skóry. Na wesele wiosna jest znakomitym momentem na to, aby powrócić do sytuacje i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich sytuacjach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, że korzystać różny przebieg. Wiele zależy tutaj także z rodzaju problemów skórnych, kiedy również społecznej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby posiadającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto również przejawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można zastosować z niewiele innych zabiegów, bowiem ich sprawianie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwala na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, lub zatem idealny wybór oraz czy można je skonstruować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest naprawdę duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w czasie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale również bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli chociaż nie ma innych przeciwwskazań do określonych kuracji, wynikających np. z znajomego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do największych sposobów w owym poziomie uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego sprawienia bierze się innego rodzaju kwasy, które, w relacji od guście i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą korzystać słabsze lub wyższe stężenie. Peeling chemiczny pozwoli nie dopiero na rozwiązanie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i kieruje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń przyjmuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją spełnić nawet w wypadku cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie jedynie oczyszcza obszar poddawany kuracji, a i poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technika zbiera się także w kuracjach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy zaś w terapiach, jakich zamiarem jest światowa poprawa wyglądu cery. Zabiegi tego standardu zezwalają na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która polega na prawdziwym włożeniu w skórę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną z jej podstawowych wad jest zatem możliwość dostosowania procedury zabiegowej do jednego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z stron ciała, szczególnie narażonych na destrukcyjne działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To akurat na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z punktem wysuszonej i uszkodzonej skóry w okolicach dłoni, doskonałym rozwiązaniem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są stosowane w okresie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego działu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments