Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Warto przeczytać

NTM jest dolegliwością na tyle intymną i zamykającą, że wszystka dotknięta nią osoba pragnie nie dopuścić do ostatniego, aby problem ujrzał światło dzienne. Komfort, wolność i atrakcyjną ochronę gwarantują dobrze wybrane produkty chłonne, jak np. wkładki, bielizna chłonna czy pieluchomajtki dla dużych. Gdy po nie sięgnąć i jak właściwie dobrać?

 

Nietrzymanie moczu – kiedy można powiedzieć dolegliwość?

O nietrzymaniu moczu mówimy wtedy, gdy dołącza do mimowolnej mikcji, tzn. od niezależnego od nas wypływu moczu. Nasilenie problemu potrafi istnieć diametralnie oryginalne – od kropelkowego upuszczania moczu, po całe opróżnienie pęcherza moczowego. Jednorazowy incydent tego standardu nie musi jeszcze o niczym świadczyć. NTM może korzystać charakter tymczasowy i wynikać np. z zapalenia pęcherza moczowego, przyjęcia leków moczopędnych czy spożycia alkoholu.

Kiedy i sytuacja wydaje się, należy udać się do specjalisty w charakterze określenia przyczyny problemu. NTM nie jest bowiem chorobą samą w sobie, ale objawem. Powinien też skorzystać to po produkty chłonne, które – mimo problemu, jaki przyszedł – pozwolą zachować komfort i markę działania na wysokim poziomie.

Pieluchomajtki dla dużych oraz drugie sposoby chłonne w walce z NTM

Pieluchomajtki dla dużych to materiał, który poświęcony jest kobietom zmagającym się z możliwym, prostym także niezwykle trudnym stopniem nietrzymania moczu. W realizacji znaczy to, że niemal w zespole nie są w kształcie zapanować nad swoim pęcherzem. Pieluchomajtki są bardzo ciekawe, więc z powodzeniem ważna je zażywać nie właśnie na dobę, lecz więcej na noc. Sprawdzą się zdecydowanie w przypadku osób starszych i stojących. Odpowiednio wybrane, nie tylko zapewnią ochronę przed przeciekaniem i trudnym zapachem, ale pozwolą poczuć się świeżo i komfortowo.

W przypadku mniejszego natężenia dolegliwości można wziąć po nowe materiały chłonne, jak np. wkładki, podpaski urologiczne, bielizna chłonna. Stanowią one przeznaczone zarówno kobietom, kiedy i przyjaciołom (ich wygląd pozwala przystosować się do bielizny i anatomii ciała). Są więc artykuły bardzo dyskretne, niedające się pod odzieżą. Stanowią ochronę w przypadku kropelkowego i wygodnego NTM (wkładki, podpaski), po średni i wymagający (bielizna). Wielki wybór produktów chłonnych w bezpośredniej kolekcji jest TENA.

Nowe materiały

W przypadku wystąpienia problemu nietrzymania moczu warto ubezpieczyć się nie tylko za pomocą pieluchomajtek, bielizny czy wkładek. Możemy dostarczyć sobie czy naszym bliskim zmagającym się z NTM dodatkową ochronę w kwestii specjalistycznych pokrowców na łóżka i miejsca. Dzięki nim wprost na co dzień zadbać o prostota i zabezpieczyć meble.

Ponadto warto zadbać o delikatną i łatwą do podrażnień skórę okolic intymnych, stosując kremy ochronne z cynkiem lub gliceryną. Powinien mieć o tym, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli bowiem dołączy do otarć, podrażnienia lub co gorsza do wzroście stanu zapalnego, niezwykle trudno leczyć rolę w ostatnim delikatnym obszarze.

NTM – postępowanie

Kiedy szybko zostało nadmienione, jeśli NTM stawanie się faktem, należy udać się do specjalisty w sensie ustalenia okoliczności i rozpoczęcia kroków mających na charakterze jej usunięcie. Jednocześnie ale o zawrzeć w działanie kilka zdrowych zmian.

Należą do nich m.in. zmniejszenie masy ciała, jeśli występuje problem otyłości czy nadwagi, rezygnacja z gazie oraz kofeiny lub przynajmniej znaczne zmniejszenie ich przyjmowania, wdrożenie aktywności finansowej (na ile istnieje ostatnie możliwe razem ze okresem zdrowia). Ważne jest też podjęcie ćwiczeń mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. To obecnie one otaczają cewkę moczową i ostatnie ich zleceniem stanowi jej zaciskanie, by nie trafiało do mimowolnego wypływu moczu.

Nietrzymanie Moczu – Kiedy Sięgnąć Po Profesjonalne Produkty Chłonne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments