Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Róża niezmiennie fascynuje kobiety swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc świetnym prezentem zarówno dla mamy, kuzynki, nauczycielki, jak i żony. Mimo wszystko przed wręczeniem takiego prezentu należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem kwiatu oznaczającego płomienne uczucie. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem właściwym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą wiadomość. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, że jest nieco za młoda dla swojego wybranka, albo zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments