Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea niezmiennie zachwyca damy swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym podarunkiem zarówno dla mamy, cioci, przyjaciółki, jak i wybranki serca. Jednak przed wręczeniem wiązanki należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją symbolikę. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. toteż należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem kwiatu oznaczającego pożądanie. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem idealnym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, iż jest nieco za młoda dla obdarowującego, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments