Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Róża od lat zachwyca kobiety swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym podarunkiem zarówno dla mamy, kuzynki, nauczycielki, jak i wybranki serca. Mimo wszystko przed wręczeniem wiązanki należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoją symbolikę. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem kwiatu wyrażającego zazdrość. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus symbolizujący pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem idealnym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, wiadomość, iż jest odrobinę zbyt młoda dla obdarowującego, czy też zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments