Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je mieć?

Artykuł miesiąca

Maski ochronne – kiedy warto je trzymać? Okres jesienno-zimowy to etap, w którym stanowimy szczególnie narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W aktualnym czasie dodatkowe zagrożenie dla swego zdrowia stanowi smog, z którym zmaga się wiele polskich miast. Samym z najlepszych sposobów, by zmniejszyć ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami zamkniętymi w powietrzu, jest przechowywanie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to działanie atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących wynikiem szkodliwej działalności człowieka). Stąd także jego nazwa, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog ma wybitnie zgubny wpływ na polskie zdrowie, przyczynia się do pisania wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak troszczyć się przed smogiem?

Najodpowiedniejszym sposobem, by zabezpieczyć się przed smogiem jest niewychodzenie spośród domu. W wypadku części spośród nas stanowi więc wprawdzie po prostu nie możliwe. W dni, w których stan smogu wzrasta potrzebna będzie maseczka antysmogowa. Maski zrobione są w taki rodzaj, by filtrować powietrze, i jednocześnie usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu maska sprawdzi się także w trakcie spokojnych spacerów, kiedy i ćwiczenia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, natomiast w powietrzu mnożą się liczne wirusy. To dzisiaj ponieważ w tym stopniu najczęściej chorujemy na chorobę, przeziębienie, a oraz inne infekcje górnego układu oddechowego. Wady te odnoszą się drogą kropelkową, dlatego bardzo łatwo możemy zarazić się nimi w praktyki, autobusie, kinie, i nawet w trakcie zakupów w sklepie. W minionych miesiącach usłyszeliśmy te o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar stale jest.
Jak troszczyć się przed wirusami?

Sposobów na ochronę przed wirusami jest kilka. Najistotniejsze jest przestrzeganie higieny osobistej – przede każdym częste i dokładne mycie rąk. Jeśli drink z domowników jest zły istotne jest jeszcze regularne wietrzenie i sprzątanie mieszkania. Warto również stosować maseczki ochronne. W wypadku zwykłych wirusów najczęściej mamy z maseczek chirurgicznych, które potrafią istnieć pozytywne pod warunkiem, że często je zmieniamy. W drugim przypadku stają się jedynie siedliskiem dla wirusów oraz bakterii, które wciąż wdychamy. Lepszą ochronę jeszcze w obecnym przypadku da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, dotyczy ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments