Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry – Softshell to sposób tkaniny, który wykazał się kamieniem milowym w toku nowoczesnej odzieży outdoorowej. Gdy jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie trafić do waszych szaf.

Softshell posiada najlepsze zalety hardshsella w ról oddychającego polaru i obrony przed wiatrem. Z powodu kurtki tego modelu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły a przed deszczem, jednak jeszcze wyższe wymagania użytkowników i wzrost technologii przyczyniły się także do powstania softshelli z membranami. Można je teraz bez najmniejszego problemu uzyskać w sklepach turystycznych.
W góry z softshellem

Największą sumą między kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w kategorii „hard” jest stale prosta i błyszcząca, a w kategorii „soft” zdecydowanie bardziej przybliżona do bluzy o bardzo małym splocie. Ta niewielka różnica sprawia, że kurtka softshellowa przejawia się świetnym lekarstwem dla ludzi, którzy chodzą w administracje i poszukują odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell winien stanowić przyjmowany przez nas jedynie, gdy pogoda jest bardzo niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa także poprzez ostatnie wspinaczka może zaprezentować się wielkim wyzwaniem dla naszego systemu. W każdym indywidualnym przykładzie możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę spowoduje to znacznie lepiej niż standardowy polar.
W czym softshell jest szczęśliwszy?

Kurtki softshellowe w zestawieniu do kolejnych kurtek trekkingowych są bardziej pewne na wiatr i wodę oraz znacznie łatwiej oddychają. Są dostępne, nie blokują ruchów ciała, dlatego i można w nich z powodzenie uprawiać ruchy na ostatnim powietrzu, w tym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są i lżejsze od tradycyjnych kurtek izolacyjnych, łatwo można je zdjąć i złożyć do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zazwyczaj są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie doświadczyć w nich 20-30 minut na dość mocnym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która dostarcza dodatkowe ciepło. Są one idealne, jeżeli wolicie tworzyć trochę prostego do noszenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej intensywnych celów natomiast nie potrzebujecie, aby była ona aż tak bogata, to to model bez podszewki pokaże się z pewnością bardziej podatni.

Kurtki typu softshell są na ogół złe i powinny stanowić przechowywane dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że potem będzie mogli pracować wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie działa w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy styl i smak sprawiają, iż są one tanim wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie wszystkie kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell jest być służenie funkcji warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może zaprezentować się lepszym wyjściem. Jeśli natomiast chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur pokaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych posiada też mnóstwo kieszeni. Kieszenie dodają się do noszenia małych przedmiotów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze i oryginalne potrzebne rzeczy. Nie pragniemy w tym przypadku używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments