{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w awaryjnych przypadkach może nam znacznie uprościć życie. Jak budować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, czym jest historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza przeszłość związana z zaciąganiem pożyczek a także zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą historię finansową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, powinniśmy zatroszczyć się o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek lub parę informacji na temat zakupów ratalnych uregulowanych w określonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem staje się brak informacji, dzięki którym bank mógłby dokonać oceny wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najgorszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej kredyty, jednak z różnych powodów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na uzyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments