Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak wcale je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je zaaranżować? Bojowniki, ze powodu na proste drogie ubarwienie, dosyć często określane są do uprawy w swoich zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które przeznaczamy na bliskich pupili, no i rybki potrzebują określonych powodów do utrzymania odpowiedniej sytuacji i zdrowia.

Szczególnie istotnym jest, aby zapewnić im jako najnormalniejsze warunki do wzrostu – dzięki obecnemu będziemy mogli zajmować się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom odpowiednie warunki do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niebezpieczne – chcą one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i zachodzą w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta wzmacnia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba osobników stanowi dumniejsza, akwarium powinno być co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, zatem w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w skalach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było pewne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, należącymi do unie ryb labiryntowych, a więc świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga istnieć znacznie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Bierze więc zarówno kolejną zaletę – chroni ryby przed za długim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w ciągłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto dać na kilka roślin, które będą organizowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy nowe elementy podłoża, jak skały w intensywniejszym kolorze. Da nam więc jedyne warunki do praktyki tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla zachowania jej dobrej formy.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments